• Spolupracujeme s ...

• Spolupráce materskej školy

Zriaďovateľ MŠ - Obchodná 1, 064 01 Stará Ľubovňa, kooperuje na riadení a činnosti školy, koordinuje výkon štátnej správy na úseku škôl a školských zariadení, spolupracuje pri zavádzaní inovácí, inkluzívnom vzdelávaní v prostedí predprimárneho vzdelávania. V súčinnosti s vedúcou oddelenia zabezpečuje kultúrne programy a vystúpenia, vytvára podmienky na účinkovanie deti školy.

Mestské základné školy/ ZŠ Komenského, ZŠ Levočská, ZŠ Za vodou/- zabezpečujú inkuzívnosť vzdelávania detí, participujú na realizácií cieľov školy, vytvárajú prostredie kooperujúce na príprave detí, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné. Spolupracujú pri akivitách s MŠ na formálnej, aj neformálnej úrovni.

Centrum pedagógicko-psychologického poradenstva a prevencie – so sídlom na Nám.gen. Štefánika, Stará Ľubovňa je poradným orgánom počas školského roka, pred vstupom detí do základnej školy. U detí je testovaná školská zrelosť. Poradňa slúži aj ako poradný orgán pre rodičov a pedagógov.

Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva so sídlom na Levočskej 1, v Starej Ľubovni, participuje pri posúdení vhodnosti integrácie detí so zmyslovým, telesným, mentálnym postihnutím, pervazívnymi vývinovými poruchami (detský autizmus, aspergerov syndróm), narušenou komunikačnou schopnosťou do prostredia bežnej MŠ. Spolupracuje pri posúdení vhodnosti predčasného zaškolenia alebo odkladu povinnej školskej dochádzky. Poskytuje poradenstvo rodičom detí navštevujúcim školu na Tatranskej ulici ohľadom výchovných postupov (dieťa úzkostné, agresívne, vzdorovité, ...), adaptačných problémov (nástup do MŠ, prispôsobovanie sa režimu v MŠ...), poradenstva rodičom dieťaťa s pervazívnou vývinovou poruchou (zavedenie režimu a pravidiel v domácnosti, spôsob komunikácie pri nehovoriacich deťoch, riešenie konkrétnych problémových situácií: zaspávanie, strava, problémové správanie, ...).

Dom sv. Anny- Služba včasnej intervencie – so sídlom Letná 7, 064 01 Stará Ľubovňa. Tvorí inklúziu pri špecializovanom sociálnom poradenstve, sociálnej rehabilitácií. Spolupracuje pri poskytovaní služieb rodičom deti z MŠ Tatranská 21, pri vykonávaní stimulácie komplexného vývinu detí zo zdravotným postihnutím, pri preventívnych aktivitách.

UPSVaR - Farbiarska 57, Stará Ľubovňa , kooperuje pri témach týkajúcch sa sociálnych vecí a rodiny, hmotnej núdze, dotácie pre deti na stravu a školské poreby, posudkové činnosti. Ďalej spolupracuje pri poskytovaní služieb zamestnanosti.

Ľubovnianska knižnica - so sídlom na Letnej 6, 064 01 Stará Ľubovňa s ktorou škola spolupracuje na podujatiach rozvíjajúcich čitateľskú a informačnú gramotnosť: zážitkové čítania, čitateľské a literárne súťaže, interaktívne a tematické programy, stretnutia s tvorcami kníh, informačné výchovy, divadelné predstavenia a výstavy. Cieľom ponúkaných podujatí je vytvárať a formovať trvalý vzťah ku knihe ponukou kvalitných diel pôvodnej slovenskej a prekladovej literatúry, sprostredkovať mladým čitateľom zábavu i poučenie, napätie i dobrodružstvo, pomáhať rozvíjať ich zručnosti, kreativitu a sebavedomie. Zoznámiť ich so zásadami správneho čítania, pomáhať im pri výbere kníh, orientovať sa v knižnom fonde, efektívne využívať primárne i sekundárne informačné pramene.

ZUŠ Jána Melkoviča pôsobiaca na Okružnej 9, 064 01 Stará Ľubovňa, spolupracuje na všeobecnej príprave, ktorá zabezpečuje rozvoj osobnosti detí prostredníctvom pripravných ročníkoch výtvaného a literárno-dramatického odboru.

CVČ - Farbiarska 35, 064 01Stará Ľubovňa, ktoré participuje pri práci s deťmi MŠ na podujatiach kulturného, športového, preventívneho charakteru. Spolupracuje na aktivitach súvisiacích so životným prostredím, ekologiou, zdravím a životným štýlom.

Provinčný dom so sídlom na Námestí sv. Mikuláša 12,064 01 Stará Ľubovňa, ktoré participuju na budovaní kulturného povedomia detí prostredníctvom výstav, stálych a tématických expozícií.

Slobyterm, spol. s r.o. so sídlom na Levočskej 20, 064 01 Stará Ľubovňa, prosredníctvom ktorej majú deti možnosť aktívne športovať v prosredí zmodernizovanej športvej haly, sauny, plavárne.